Rwanda CAFÉ DE MAMAS Womens Coffee Washing Station (250g)

269,00  vč. DPH

Kategorie: Káva z Afriky
Záruka: 1 rok
Množství: 250 g
Odrůda kávy: Arabica
Země původu: Rwanda
Zpracování kávy: Natural
Vůně před zalitím: Šťavnatá, květinová, lesní ovoce, lesní jahody.
Vůně po zalití: Sladkosti, cukrovinky, šťavnatá, ovocná.
Chuť: Střední acidita, střední hořkost, pomeranč, grep, hořká čokoláda, borůvky.
Dochuť: Hořká čokoláda, ovocná, pomerančová.

Detailní popis produktu

Ženská mycí stanice Nova vznikla po zkrachování družstva COOGIPROCA. V roce 2013 ji Nova koupila a provedla zde rozsáhlé renovace. Díky vysoké nadmořské výšce a bohaté vulkanické půdě jsou tu ideální podmínky pro pěstování kávy a ženy z Nova station si dávají záležet, aby produkovaly kávu té nejvyšší kvality.

Dnes jsou to právě drobní zemědělci a zemědělkyně, kdo pohánějí průmysl ve Rwandě kupředu. Většinu kávy pěstuje více než 400 000 drobných zemědělců, kteří vlastní méně než čtvrtinu hektaru. Většina produkce kávy ve Rwandě je Arabica a 95 % všech kávovníků je odrůdy Bourbon.

Navzdory bouřlivé historii je dnes Rwanda právem v hledáčku znalců kvalitní kávy. Kávu do Rwandy přivezli němečtí misionáři na počátku 19. století. Ve velkém tu začala být pěstována ve třicátých letech díky belgickým kolonialistům a její pěstování se dál rozvíjelo i po jejich odchodu. Od 70. let je potom káva hlavním vývozním artiklem Rwandy. Káva je tu tak ceněná, že od roku 1973 je nezákonné kávovníky kácet.

 

V letech 1989 až 1993 došlo v důsledku rozpadu Mezinárodní dohody o kávě (ICA) k poklesu celosvětové ceny kávy, což Rwandskou vládu a ekonomiku tvrdě zasáhlo. Genocida z roku 1994 a její následky vedly k úplnému kolapsu vývozu kávy a životně důležitých příjmů USD, ale ve způsobu, jakým se od té doby obnovila ekonomika a stabilita, je vidět neuvěřitelná odolnost obyvatel Rwandy.

Moderní Rwanda je považována za jednu z nejstabilnějších zemí v regionu. Od roku 2003 její ekonomika rostla o 7-8 % ročně a výroba kávy hrála v tomto ekonomickém růstu klíčovou roli. Káva také hraje roli ve významném pokroku Rwandy v oblasti rovnosti žen a mužů. Nové iniciativy zaměřené na ženy a na jejich znalosti a vybavení v zemědělství mění způsob, jakým se ženy dívají na sebe a na interakci s okolním světem.

Umístění: Gicumbi district – Nothern province
Zpracovatelská stanice: Nova Coffee
Odrůda: Red Bourbon
Datum sklizně: 2021
Nadmořská výška: 1450 – 1500 m.n.m.
Zpracování: Washed