Kenya Karani Kirinyaga AA 2021 (250g)

329,00  vč. DPH

Kategorie: Káva z Afriky
Záruka: 1 rok
Množství: 250 g
Odrůda kávy: Arabica
Země původu: Keňa
Zpracování kávy: Washed
Vůně před zalitím: Marcipán, velmi jemná.
Vůně po zalití: Jemná, vyvážená, čajová.
Chuť: Vyvážená, vyšší acidita, nižší hořkost, nižší sladkost. Černý čaj, brusinky, citrón.
Dochuť: Citrusová s nádechem černého čaje.

Detailní popis produktu

Stanice Karani byla postavena v roce 1998. Kávu v ní zpracovává více než 600 drobných farmářů sdružených v Kabare Cooperative Society. Tito farmáři mívají méně než 20 kávovníků, které pěstují na zdejší výživné vulkanické a písčité půdě.

Kávu farmáři ihned po sběru zanesou do stanice Karani, kde třešně pečlivě třídí a dohlíží na to, aby byly přijaty jen zralé, nepoškozené třešně. Kávové třešně se rozvlákní, protřídí podle hustoty a poté fermentují 16 – 24 hodin. Na fermentaci dohlíží kvalifikovaný personál, aby byla včas zastavena. Po fermentaci prochází třešeň promývacímí a třídícími kanály. nakonec jsou zrna přesunuta na zvýšená lože, kde se za pravidelného obracení suší. Sušení trvá obvykle jeden až tři týdny.

Kávy jsou v Keni klasifikovány podle velikosti. Třída AA obsahuje zrna velikosti 17 – 18,5, což je více než 7,2 milimetru.

Káva se v Keni začala pěstovat poměrně pozdě, ale má působivou pověst. Od začátku je keňská káva uznávána pro svou vysokou kvalitu, pečlivou přípravu a vynikající chuť. Většina káv je zpracována mokrou cestou a sušena na zvýšených ložích. Více než 70 % kávy v zemi je vypěstováno na malých farmách, jejichž farmáři se sdružují do stovek družstev (FCS = Farmer Cooperative Societies). A každé družstvo provozuje alespoň jeden zpracovatelský závod.

Země: Kenya
Umístění: Kirinyaga county
Kvalita: Kenya AA mikrolot
Farma / Pěstitelé:
 Karani Factory
Rozloha farem: průměrně méně než 20 kávovníků
Odrůda: SL28, SL34
Datum sklizně: 2020/2021
Nadmořská výška: 1700 – 1800 m.n.m.
Zpracování: Fully Washed a sušení na zvýšených ložích.