Congo Butembo CAEKD Kivu 3 (250g)

249,00  vč. DPH

Kategorie: Káva z Afriky
Záruka: 1 rok
Množství: 250 g
Odrůda kávy: Arabica
Země původu: Kongo
Zpracování kávy: Washed
Vůně před zalitím: Exotické ovoce, liči.
Vůně po zalití: Exotické ovoce, medová, sladká.
Chuť: Nižší hořkost, střední až vyšší sladkost, nádech černého čaje, citrónu a liči.
Dochuť: Černý čaj s nádechem citronu.

Detailní popis produktu

Demokratická republika Kongo (DRC) má bohaté přírodní zdroje a mohla by produkovat vysoce kvalitní kávy. Dříve opravdu měla rozvinutý kávový průmysl, ale kvůli vleknoucím se válkám se region potýká s nestabilitou a nedostatkem infrastruktury pro zpracování a přepravu kávy. S podporou Coffeelac, největšího zpracovatele kávy a vývozce kávy Arabica ve východní DRC, Cooperative des Agriculeurs et Eleveurs de Kalehe pour le Development durable (CAEKD) pracuje na zlepšení výnosů a živobytí svých více než 150 členů.

Farmáři ručně sbírají kávové třešně a poté je dovezou do mini mycí stanice na ostrově Idjwi. Třešně jsou při příjmu pečlivě tříděny a během procesu praní prochází několika dalšími kontrolami třídění. Po vysušení je je dávka kávových zrn odeslána do Goma Mill, který je považován za nejmodernější v regionu.

Káva z Conga je sama o sobě celkem vzácná a to především kvůli nestabilní politické situaci a stále probíhající občanské válce v oblasti Kivu.

Ve státním znaku Conga je řvoucí levhart. Jeden k nám doputoval i na kávovém pytli, pražení ho trochu zkrotilo a teď spokojeně odpočívá na etiketě.

Oblast: South Kivu
Farma: Rugori CWS
Nejbližší město: Butembo
Nadmořská výška: 1800 – 2000 m.n.m.
Odrůda: 100% Red Bourbon
Zpracování: Plně promyté (fully washed)